ФІТНЕС ЦЕНТР В ДНІПРІ

Досвідчені тренера і інструктори,
які складуть для Вас індивідуальну програму тренувань і
допоможуть Вам досягти вражаючих результатів.

ФІТНЕС ЦЕНТР В ДНІПРІ

Досвідчені тренера і інструктори,
які складуть для Вас індивідуальну програму тренувань і
допоможуть Вам досягти вражаючих результатів.

Зал аеробіки

Зал аэробики, Фитнес-центр CONSTANTA Sport Днепр, Украина

Аеробіка — гімнастика при ритмічному музичному супроводі, з активним вжитком організмом кисню (аеробний можна перевести — що "живе на повітрі").

Заняття аеробікою допомагають тримати м'язи та в'язки в тонусі, сприяють оздоровленню організму, рекомендуються медиками в лікувально-оздоровчих цілях.

Прародителькою аеробіки вважається орхестріка - гімнастика танцювального напрямку, що виконувалася під музику, яка була поширена в античному світі (Стародавня Греція). Заняття орхестрікой були покликані сприяти правильній поставі, пластичності рухів.

В кінці 19 століття французький фізіолог Ж. Демени запропонував систему гімнастичних вправ, для яких була характерна безперервність рухів, потоковість виконання. Велика увага приділялася ритму і гармонії вправ. На початку 20 століття Е. Жак-Делькоз ввів поняття ритмічної гімнастики. Аеробні танці виникли в 70-і роки 20 століття, завдяки Дж. Соренсену. Ці танцювальні тренувальні програми включали ритмічний біг, стрибки, нахили, махи, а також безліч танцювальних кроків і рухів. Приблизно в цей же час термін "аеробіка" вперше був введений американським лікарем К.Купером, який досліджував особливості тренувань в військово-повітряних силах США. Він розробив науково обґрунтовану систему фізичних вправ, що володіють аеробним характером енергозабезпечення організму (біг, плавання і так далі). Надалі поряд з циклічними видами спорту, Купер включив у свою систему і гімнастичну аеробіку.

З точки зору фізіології принциповою відмінністю аеробних вправ є підвищений вжиток кисню організмом, що позитивно позначається на роботі серцево-судинної та дихальної систем. Як і багато інших корисних фізично навантажень, заняття аеробікою сприяють виробленню ендорфінів ("гормонів задоволення").

В результаті виконання аеробних вправ в організмі відбуваються позитивні зрушення:
● Поліпшується транспортування кисню кров'ю, як наслідок, підвищується витривалість до тривалих фізичних навантажень;
● Збільшується обсяг легких;
● Знижується ризик розвитку атеросклерозу;
● Значно зміцнюється кісткова система;
● Посилюються можливості організму по протистояння стресам;
● Відбувається нормалізація ваги.

Щоб отримати від аеробіки максимальну користь і уникнути можливої шкоди, необхідно строго слідувати рекомендаціям тренерів, в першу чергу, дотримуватися правильної структури тренування:
Розминка - необхідна для розігріву м'язів і прискорення темпу роботи серця; час виконання - 2-3 хвилини, але якщо ігнорувати розминку, то велика ймовірність зіткнутися з травмами, перш за все, розтягуваннями м'язів і зв'язок;
Аеробна фаза - основна частина заняття, під час якої виконуються вправи, що входять в дану аеробну програму; важливо пам'ятати, що навантаження не повинні бути надмірними - пульс не повинен перевищувати 65-80% від максимуму (якщо участившееся дихання займається не дозволяє йому вільно розмовляти - значить, межа навантаження пройдено);
Затримка - мета цього етапу - поступове зниження темпу рухів (як правило, триває протягом 5 хвилин), щоб не перенапружувати серце;
Силове навантаження - рекомендований час занять 10 хвилин: включає вправи на зміцнення м'язів (присідання, робота з обтяженнями і т.п.), а також на розвиток гнучкості (суглобова гімнастика, розтяжка і ін.).

За рівнем складності аеробіка ділиться на наступні види:
Оздоровча аеробіка - характерні полегшені вправи, наприклад, віджимання в упорі на колінах;
Спортивна аеробіка - більш серйозна фізичне навантаження, наприклад, віджимання в упорі лежачи;
Спортивно-оздоровча аеробіка - проміжний варіант.

Кількість підходів і складність виконання регулюються з урахуванням спортивної форми, віку людини та інших значущих чинників.

В даний час існує більше 200 видів аеробіки. Якщо розглядати з точки зору фізіології, то до аеробіки можна віднести також біг, катання на ковзанах, лижах і т.д.

Основні напрямки оздоровчої аеробіки, представлені в фітнес-центрі:

DANCE AEROBIKA - спеціально складені комплекси фізичних вправ, з'єднаних в танцювальні зв'язки і проведені під музичний супровід.

STEP AEROBIKA - фізичні вправи переважно аеробного характеру проводяться в танцювальному режимі, що імітують крок на щабель різної висоти СТЕП ПЛАТФОРМИ.

PILATES - основу системи складає фізична реабілітація і лікувальна фізкультура. Вправи мають переважно статичний і ізометричний характер.

FREE DANCE - танцювальна аеробіка, що базується на джаз-модерн хореографії.

LATINA DANCE - танцювальний напрямок, в основі підготовки тренувальної програми використовується хореографія латиноамериканських танців.

SPAIN DANCE - напрямок аеробіки, яке будує комплекс фізичних вправ з використанням базових піруетів іспанської танцювальної культури.

HIP - HOP – сучасне надзвичайно модне танцювальний напрямок, що бере коріння з танцювально - спортивного спрямування афро-американців.

BELLI - DANCE – танцювальний напрямок, що несе в собі глибоку багатовікову культуру сходу.

STRIP - DANCE - free dance blend – вільна танцювальна суміш різних хореографічних напрямків, в тому числі окремі елементи індійських храмових танців мистецтва любові.

INTERVAL - TRAINING - тренування змішаного типу. Є багатократні зміни режимів тренувального навантаження аеробного і анаеробного (танцювального, силового, pilates, stretch, релаксаційних вправ).

STRETCH - гімнастика на розтяг. Це комплекс вправ, призначений для того, щоб ваші м'язи були еластичними, а суглоби гнучкими і рухливими.

MIND - BODI - (розумне тіло), тренувальне заняття будується за принципом змішання різних видів аеробіки, може поєднувати в собі всі існуючі напрямки.

CLASSIC WORKOUT - основи класичного бального або сучасного танцю.

FITBOL AEROBIKA – вправи на спеціальних м'ячах великого діаметру. Розвивають координацію рухів, відчуття балансу і рівноваги.

KIK - BOKS AEROBIKA - комплексне тренувальне заняття засноване на використанні техніки ударів і способів захисту запозичених в кікбоксингу.